Nevhodné pro děti do 3 let

Nevhodné pro děti do 3 let

 

Symbol znamená, že hračka obsahuje malé části nebo jiné vlastnosti, díky nimž je nevhodná pro děti do 3 let.

 

Výrobci často zobrazují informace o předpokládaném věku dětí, které si s hračkou budou hrát. Ve většině zemí je zamýšlený věk uváděn buď jako minimální věk, nebo jako věkové rozmezí. Zatímco jedním z důvodů je složitost hračky a to, do jaké míry to bude zajímat nebo napadat děti různého věku, dalším je zdůraznit, že to může být pro mladší děti nebezpečné. Přestože hračka může být vhodná pro děti jednoho věku, a proto se jedná o doporučený věk na výrobku, může být při používání nižší věkovou skupinou ohrožena bezpečnost, která vyžaduje povinné varování.

 

Někteří výrobci také vysvětlují zvláštní nebezpečí vedle doporučeného věku (jak je stanoveno evropskými a mezinárodními bezpečnostními normami pro hračky EN71 a ISO 8124). Tedy můžeme vidět tento symbol v kombinaci s například 6+, což značí, že výrobek je sice nevhodný pro děti do 3 let, nicméně je doporučován pro děti až od 6 let.

 

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Toy_safety


Chtěli byste projekt Help-Man.cz podpořit? Klikněte a pomáhejte s námi.

Dýško 5 Kč Dýško 10 Kč Dýško 20 Kč Dýško 50 Kč Dýško 100 Kč Dýško 200 Kč Dýško 500 Kč Dýško 1000 Kč Dýško 2000 Kč Dýško 5000 Kč

 

Na uskutečnění tohoto projektu vynakládáme nemalé výdaje. Každý přispěvek nám tak velmi pomůže.