Stránky jsou prozatím v rekonstrukci. Vše z kategorie "DALŠÍ ZBOŽÍ" však můžete bez problému koupit a někomu tím pomoci.

Nevhodné pro děti do 3 let

Nevhodné pro děti do 3 let

 

Symbol znamená, že hračka obsahuje malé části nebo jiné vlastnosti, díky nimž je nevhodná pro děti do 3 let.

 

Výrobci často zobrazují informace o předpokládaném věku dětí, které si s hračkou budou hrát. Ve většině zemí je zamýšlený věk uváděn buď jako minimální věk, nebo jako věkové rozmezí. Zatímco jedním z důvodů je složitost hračky a to, do jaké míry to bude zajímat nebo napadat děti různého věku, dalším je zdůraznit, že to může být pro mladší děti nebezpečné. Přestože hračka může být vhodná pro děti jednoho věku, a proto se jedná o doporučený věk na výrobku, může být při používání nižší věkovou skupinou ohrožena bezpečnost, která vyžaduje povinné varování.

 

Někteří výrobci také vysvětlují zvláštní nebezpečí vedle doporučeného věku (jak je stanoveno evropskými a mezinárodními bezpečnostními normami pro hračky EN71 a ISO 8124). Tedy můžeme vidět tento symbol v kombinaci s například 6+, což značí, že výrobek je sice nevhodný pro děti do 3 let, nicméně je doporučován pro děti až od 6 let.

 

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Toy_safety

Chtěli byste projekt Help-Man.cz podpořit? Klikněte a pomáhejte s námi.


Na uskutečnění tohoto projektu vynakládáme nemalé výdaje. Každý přispěvek nám tak velmi pomůže.