Stránky jsou prozatím v rekonstrukci. Vše z kategorie "DALŠÍ ZBOŽÍ" však můžete bez problému koupit a někomu tím pomoci.

Průmyslově kompostovatelné

Průmyslově kompostovatelné - The Seeding Logo

 

Logo "Seedling" (česky sazenice) je registrovaná ochranná známka vlastněná společností European Bioplastics. Dokazuje, že výrobek je certifikován jako průmyslově kompostovatelný dle evropské normy EN 13432.

 

Produkt je plně biologicky rozložen v průmyslové kompostárně za kontrolovaných podmínek, jako je teplota, vlhkost a časový rámec - nezanechá nic jiného než vodu, biomasu a CO2.

 

Logolze používat, pouze pokud byl příslušný kompostovatelný produkt formálně certifikován. Certifikační proces provádějí nezávislí certifikátoři DIN CERTCO (Německo) a Vinçotte (Belgie) podle certifikačního schématu „Výrobky vyrobené z kompostovatelných materiálů“. Certifikační schéma je založeno na evropské normě EN 13432.

 

U produktu musí být logo vždy uvedeno spolu s platným registračním číslem vytištěným pod logem. Symbol registrované ochranné známky (®) musí být umístěn v pravém horním rohu loga nad pravým listem. Pod logem musí být uvedeno „compostable“ (tedy kompostovatelné). Pouze pro reklamní účely lze logo používat bez registračního čísla.

 

Nezávislá certifikace zaručuje, že produkt splňuje požadovaná kritéria. Vzhledem k tomu, že kompostovatelné plasty nemusejí být laiky snadno odlišeny od konvenčních plastů, toto logo pomáhá identifikovat produkt a správnou možnost likvidace, a usnadňuje tak správné třídění, sběr a využití odpadu. 

 

Zdroj: european-bioplastics.org

Chtěli byste projekt Help-Man.cz podpořit? Klikněte a pomáhejte s námi.


Na uskutečnění tohoto projektu vynakládáme nemalé výdaje. Každý přispěvek nám tak velmi pomůže.